Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli rekordową ilość amfetaminy

Data publikacji 15.01.2010

Rekordowa ilość amfetaminy, jednorazowo przejęta przez polską Policję, została zabezpieczona przez oficerów Centralnego Biura Śledczego. W jednym z gliwickich mieszkań ujawniono 82 kg amfetaminy, 3 marihuany, 2 haszyszu i 21 tys. tabletek ekstazy o łącznej wartości 5 milionów złotych. Ponadto policjanci odkryli broń, w tym maszynową, setki sztuk amunicji, granaty bojowe i dużą ilość gotówki.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, współpracując z gliwicką prokuraturą okręgową, od pewnego czasu rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem hurtowymi ilościami narkotyków, bronią i materiałami wybuchowymi. Po ustaleniu magazynu przestępców, gdzie zajmowano się dzieleniem i dalszą dystrybucją środków odurzających, stróże prawa przystąpili do działań. W gliwickim mieszkaniu odkryli 82 kilogramy amfetaminy, 3 marihuany, 2 haszyszu i 21 tysięcy tabletek ekstazy o łączne wartości 5 milionów złotych. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli cztery egzemplarze broni, w tym maszynową, 200 sztuk amunicji, granaty bojowe i dużą ilość gotówki.

Zatrzymanemu 30-letniemu mężczyźnie przedstawiono już zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz posiadania broni palnej i materiałów wybuchowych. Za te przestępstwa może on spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj o jego tymczasowym aresztowaniu zdecyduje sąd. Śledczy prowadzący sprawę określają ją jako rozwojową i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony