Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych, zabezpieczone narkotyki

Data publikacji 19.01.2010

Policjanci z Jawora zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Zabezpieczyli ponad 2200 porcji marihuany i amfetaminy oraz wagę elektroniczną, pieniądze, sprzęt RTV i dokumenty od różnych pojazdów. Obaj zatrzymani trafili już do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą przed sądem za przestępstwa, których się dopuścili.

18 stycznia br. policjanci z jaworskiej komendy powiatowej, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel narkotykami. Zatrzymani to mieszkańcy Jawora w wieku 25 i 30 lat.

Funkcjonariusze, mając podejrzenia co do przestępczej działalności obu mężczyzn, pojawili się z samego rana w mieszkaniu, w którym oni przebywali. Podejrzenia potwierdziły się. Na miejscu policjanci znaleźli ukryte w meblach duże ilości marihuany i amfetaminy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2200 porcji środków odurzających.

W mieszkaniu znaleziono także wagę elektroniczną, służącą do porcjowania narkotyków, pieniądze oraz nożyce do cięcia drutu, sprzęt RTV i dokumenty od różnych pojazdów. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymani mieli narkotyki, gdzie one trafiały i czy zabezpieczone pozostałe przedmioty nie pochodzą z przestępstw lub czy nie służyły one do ich popełniania.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi do 3, a w przypadku, gdy przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za handel środkami odurzającymi grozi do 8, a w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony