Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Babciu, Dziadku ! Wstąpcie do Policji!"

Data publikacji 20.01.2010

Z okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci z Białegostoku i Grudziądza przygotowali dla seniorów specjalne niespodzianki, których ważnym elementem są przestrogi. Dzieci z jednego z białostockich przedszkoli kolorowały dzisiaj specjalne laurki, które zawierają ostrzeżenia: jak nie stać się ofiarą oszustów. Policjanci z Grudziądza zaprosili seniorów do siebie, do komendy, gdzie pokazali jak bronić się przed złodziejami i łobuzami.

Dzisiaj w Przedszkolu Samorządowym Integracyjnym numer 26 w Białymstoku dzieci malowały specjalne laurki przygotowane przez pracowników Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Kilkulatki z wielką chęcią kolorowały prace, wiedząc, że oprócz radości dziadkom i babciom, mogą dać coś więcej. Ostrzec ich jak nie paść ofiarą oszusta czy złodzieja.

To właśnie z myślą o nadchodzącym Dniu Babci i Dziadka stworzona została laurka. Na jej odwrocie przygotowano zestaw ostrzeżeń, jak nie strać się kolejną ofiarą oszusta.

Z policyjnych doświadczeń wynika, że to właśnie osoby starsze najczęściej padają ich ofiarą. Sprawcy wykorzystują ufność i podszywając się pod pracowników instytucji pomocowych, administracji lub urzędników są wpuszczani do mieszkań. Wtedy najczęściej kradną pieniądze lub cenne rzeczy. Podlascy policjanci w różny sposób apelują do osób narażonych na tego typu przestępstwo. Laurka z okazji Dnia Babci i Dziadka jest nowym pomysłem. Może kolorowanka z ostrzeżeniami przyniesiona przez wnuczka, w nieco inny sposób wpłynie na zachowanie bezpieczeństwa i czujności osób starszych.

(źródło: KWP w Białymstoku)

Policjanci z Grudziądza także z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowali spotkanie pod nazwą "Babciu, Dziadku ! Wstąpcie do Policji! ", którego celem było przekazanie wiedzy o tym, jak bronić się przed złodziejami i oszustami.

Spotkanie zorganizowali policjanci i dziennikarze Gazety Pomorskiej. Przyszło na nie ponad 150 osób. To sukces, że tak dużo osób zechciało odwiedzić grudziądzką komendę w tak mroźny dzień. Gości bardzo zainteresował monitoring miejski. Dowiedzieli się, jak mają się bronić przed złodziejami i oszustami.

Policjanci nie tylko powiedzieli, ale i zademonstrowali jak bronić się przed łobuzem wyrywającym torebkę. Babcie chętnie same pokazały czego się nauczyły. Goście brali udział w konkursach. Wygrywali policyjne maskotki, bajeczki dla wnuków, kalendarzyki. Mundurowi obdarowali każdego opaską odblaskową na ubrania, dzięki którą idąc po zmroku będą widoczni .

Wszystkie te atrakcje zorganizowano dla nich, dla Babć i Dziadków z okazji ich Święta. Te spotkanie to prezent dla nich od grudziądzkich policjantów i dziennikarzy Gazety Pomorskiej.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

 • KWP Bydgoszcz
 • KWP Bydgoszcz
 • KWP Bydgoszcz
 • KWP Bydgoszcz
 • KWP Bydgoszcz #5
 • KWP Bydgoszcz
 • KWP Białystok
 • KWP Białystok #2
 • KWP Białystok
 • KWP Białystok
 • KWP Białystok
 • KWP Białystok
Powrót na górę strony