Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na stacji benzynowej odnaleziono 27 ikon

Data publikacji 21.01.2010

Policjanci z Lublina wyjaśniają okoliczności ujawnienia 27 ikon ukrytych na jednej ze stacji paliw. Policjanci ustalają skąd pochodzą obrazy i kto ostatnio był w ich posiadaniu. Osoby, które mogą pomóc w tych ustaleniach, proszone są o kontakt z Policją.

Wczoraj około 16.30 policjanci otrzymali zgłoszenie od dwóch mężczyzn, którzy twierdzili, że podczas pobytu w toalecie na jednej ze stacji paliw w Lublinie wypadł z sufitu pakunek, w którym znajdowały się ikony. Obaj mężczyźni z tym nietypowym znaleziskiem zgłosili się do KMP w Lublinie. Przekazali policjantom 12 obrazów religijnych i wskazali miejsce znalezienia. Jedna z ikon podczas upadku uległa uszkodzeniu.

Podczas oględzin miejsca ujawnienia ikon, policjanci znaleźli dwie następne paczki, w których znajdowało się kolejnych 15 ikon. Wszystkie zostały zabezpieczone do kompleksowych badań w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Lublinie. Policjanci ustalają jednocześnie skąd te ikony mogą pochodzić i kto był ostatnio w ich posiadaniu.

Osoby, które rozpoznają znalezione ikony lub są w posiadaniu informacji, skąd mogą pochodzić - proszone są o kontakt pod nr telefonu (081)-535-44-07 w godz. 8.00 – 15.00 lub całodobowo pod policyjnym nr infolinii 0801-801-997.

(źródło: KWP w Lublinie)

Film Na stacji benzynowej odnaleziono 27 ikon


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Na stacji benzynowej odnaleziono 27 ikon (format flv - rozmiar 5.3 MB)

Powrót na górę strony