Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek podejrzany o kradzież kilkudziesięciu rowerów

Data publikacji 21.01.2010

Policjanci z Komisariatu Wrocław Śródmieście zatrzymali 16-latka, który podejrzany jest o kradzież kilkudziesięciu rowerów. Sprzedawał je po okazyjnej cenie na giełdach lub przypadkowym przechodniom. Za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym. Pamiętajmy, że na komisariacie można bezpłatnie oznakować rower.

Jak ustalili funkcjonariusze, chłopiec kradł rowery przeważnie na terenie śródmieścia w okolicach wyższych uczelni. Wykorzystywał nieuwagę właścicieli jednośladów. Rowery sprzedawał w tym samym dniu, przeważnie na giełdach oraz przygodnie zaczepionym przechodniom. Zadawalał się bardzo niskimi kwotami za "swój towar", a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczał na jedzenie i ubrania.

Nieletni został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie dziecka, za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym. Trwają dalsze czynności w sprawie niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Przypominamy, że na każdym komisariacie policji można bezpłatnie oznakować rowery w ramach akcji "Twój rower - Twoja własność".

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony