Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ przechwycili 5 kilogramów marihuany

Data publikacji 26.01.2010

Pięć kilogramów marihuany, której wartość czarnorynkowa sięga 150 tysięcy złotych, przechwycili policjanci Centralnego Biura Śledczego. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wieźli marihuanę. Zatrzymani odsiadywali już wyroki za przestępstwa narkotykowe, tym razem grożą im kary do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego i komendy wojewódzkiej w Kielcach zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy wieźli samochodem 5 kg marihuany. Policjanci zatrzymali auto do kontroli drogowej w województwie świętokrzyskim. Cała akcja, mimo późnej pory, przebiegała sprawnie i dynamicznie.

Jeden z mężczyzn pochodzi z województwa świętokrzyskiego, natomiast drugi z mazowieckiego. Mają po 27 lat. Narkotyki były ukryte w bagażniku samochodu. Zabezpieczona marihuana jest narkotykiem najwyższej jakości, tzw. topy lub skun fiolet, czyli susz z samych kwiatów konopi indyjskich cannabis. Jej czarnorynkowa wartość szacowana jest na kwotę 150 tysięcy zł.

Narkotyki miały trafić na rynek krajowy. Szacuje się, że można było z nich zrobić 5 tysięcy "działek”. Obydwaj zatrzymani byli już w przeszłości karani za przestępstwa narkotykowe i odbywali kary pozbawienia wolności. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Zachód w Kielcach.

Prokuratura Rejonowa Zachód w Kielcach przedstawiła obu zatrzymanym zarzuty uczestnictwa w obrocie środkami odurzającymi. Sąd Rejonowy w Kielcach, już następnego dnia po zatrzymaniu, zastosował wobec obu przestępców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony