Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadło małżeństwo międzynarodowych przemytników

Data publikacji 26.01.2010

Policjanci CBŚ zatrzymali w Międzychodzie małżeństwo przemytników marihuany. Polsko - holenderska para w samochodzie przewoziła kilka kilogramów narkotyków. Na miejscu został również zatrzymany odbiorca tego towaru. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt porcji amfetaminy i marihuany. Łącznie zabezpieczono 1,5 kilograma narkotyków. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

Na ślad przemytniczego małżeństwa policjanci z Centralnego Biura Śledczego trafili w połowie ubiegłego roku. Holender wraz ze swoją żoną z Polski przyjmowali zamówienia na dostawy narkotyków od przestępczych grup działających na terenie całego kraju. Częstotliwość przyjazdu z Holandii do Polski małżeństwa z zamówionymi narkotykami, była uzależniona od ilości i
wielkości zapotrzebowania na nie. Minimum raz w tygodniu para przemycała do kraju do 3 kilogramów marihuany.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego od kilku tygodni precyzyjnie i szczegółowo przygotowywali się do przechwycenia przemycanych narkotyków i zatrzymania małżeństwa. W Międzychodzie, w rejonie parkingu jednego z przydrożnych moteli, zorganizowano zasadzkę. Popołudniu tego dnia w miejscu tym pojawił się oczekiwany samochód z parą przemytników. Kiedy przy nim zjawił się hurtownik, odbiorca narkotyków, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, policjanci z Międzychodu i funkcjonariusze Izby Celnej przystąpili do akcji.

Przemytnicza trójka została zatrzymana, 61 - letnia kobieta jej 68 - letni mąż -Holender i 35 - letni hurtownik. W bagażniku osobowego citroena, pies celników, wyszkolony do wyszukiwania narkotyków, znalazł schowany kilogram marihuany. W mieszkaniu hurtownika policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt woreczków z amfetaminą i marihuaną. Narkotyki przygotowane były do sprzedaży.

Całej trójce zatrzymanych przedstawiono zarzuty udziału w przemycie znacznych ilości narkotyków. Sąd aresztował ich na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

 

Powrót na górę strony