Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czesi pomogli w zatrzymaniu pseudokibiców

Data publikacji 26.01.2010

Policjanci zatrzymali kolejnego, szóstego już mężczyznę, który brał udział w zbiegowisku przed meczem piłkarskim czeskiej ligi. Doszło wówczas do zbiorowego zakłócenia ładu i porządku publicznego. Zatrzymanie pseudokibiców było możliwe dzięki materiałom, które czeska policja przekazała polskim policjantom.

Do zamieszek doszło w lutym 2009 roku przed meczem FC Brno – Banik Ostrawa. Na tym meczu zameldowała się kilkudziesięcioosobowa grupa pseudokibiców z Katowic. Wyczyny chuliganów zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu. Na podstawie materiałów, które polska Policja otrzymała kolegów z Czech zidentyfikowano pseudokibiców, którzy aktywnie uczestniczyli w „zadymie”.

Wszyscy zatrzymani przyznali się do przedstawionego im zarzutu czynnego udziału w zbiegowisku i ataku na czeskie służby ochrony. Każdy z podejrzanych dobrowolnie poddał się karze dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na okres od półtorej roku do trzech lat. Ponadto każdy z nich będzie musiał zapłacić grzywnę i ponieść wydatki związane z sądowym postępowaniem.

Zatrzymany wczoraj 19-latek jest szóstą osobą zatrzymaną w tej sprawie.

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony