Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa wyłudzająca VAT

Data publikacji 26.01.2010

Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się wyłudzaniem podatku VAT na podstawie sfałszowanych faktur na zakup oleju napędowego. Grupa działała od 2002 roku głównie na ternie Mazowsza. W związku z tą sprawą w policyjnym areszcie zatrzymano 43-letniego głównego podejrzanego. Zatrzymany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W ubiegłym roku policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą siedleckiej komendy wpadli na trop grupy zajmującej się procederem przestępczym, polegającym na wyłudzaniu podatku VAT na podstawie sfałszowanych faktur na zakup oleju napędowego. W proceder ten zamieszanych jest kilkanaście osób. Rozpracowanie grupy zajęło kilka miesięcy. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, ten przestępczy proceder trwał od 2002 roku i realizowany był głównie na terenie Mazowsza. W jego wyniku Skarb Państwa poniósł straty w wysokości około miliona złotych.

W ubiegłym tygodniu, 20 stycznia, policjanci pracujący przy tej sprawie zatrzymali 43-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego, który jest głównym podejrzanym w tym postępowaniu. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy.

(źródło: KWP w Radomiu)

Film Rozbita grupa wyłudzająca VAT

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbita grupa wyłudzająca VAT (format flv - rozmiar 2.75 MB)

Powrót na górę strony