Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprowadziła z kont ośrodka ponad 1 mln zł

Data publikacji 27.01.2010

Policjanci z Polic z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 51–letnią księgową, która w ciągu kilku lat wyprowadziła z firmowych kont ponad 1 mln zł. Pieniądze przelewała na swój prywatny rachunek. Kobieta usłyszała 283 zarzuty i została już tymczasowo aresztowana. Grozi jej kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Policach zbierali informacje o wyprowadzaniu pieniędzy z kont jednego z polickich ośrodków. W ubiegłym tygodniu informacje te zostały potwierdzone.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 51–letnią księgową. Jak wstępnie ustalono, kobieta w okresie ostatnich ośmiu lat, będąc zatrudniona na stanowisku księgowej, wyprowadziła z dwóch kont ośrodka ponad milion złotych, które bezpośrednio przelewała na swoje konta.

Kobiecie w Prokuraturze Rejonowej Szczecin Zachód w sumie przedstawiono 283 zarzuty oszustwa oraz fałszowania dokumentów. Sąd wobec podejrzanej zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi jej nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony