Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W wolnym czasie piłkarz, na co dzień policjant

Data publikacji 27.01.2010

Dzielnicowy z Opola, st. post. Kornel Zyla został nominowany do grona najlepszych piłkarzy Opolszczyzny 2009 roku w plebiscycie zorganizowanym przez Nową Trybunę Opolską. Znalazł się w gronie zawodników, którzy na co dzień występują w najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju. Piłka jest jego pasją i na tym polu odniósł już wiele sukcesów.

23–letni Kornel Zyla przyjęty został do Policji 4 grudnia 2006 r. Pierwszy rok służył w Oddziałach Prewencji w Komendzie Stołecznej Policji. Od roku jest dzielnicowym I Komisariatu Policji w Opolu.

Jego pasją jest gra w piłkę nożną. Na boisku broni barw LZS Mechnice zajmującego drugą pozycję w klasie okręgowej. Ponadto jest podstawowym zawodnikiem i strzelcem klubu Stangum Marioss Wawelno, występującego jeszcze niedawno w polskiej ekstraklasie futsalu (piłka nożna halowa). Aktualnie drużyna występuje w pierwszej lidze, zajmując drugą pozycję (premiowane awansem z baraży).

W sezonie 2008/09 został królem strzelców obu klas ligi okręgowej, strzelając 36 bramek, natomiast w sezonie 2009/10 już jest na prowadzeniu tej klasyfikacji – na swoim koncie ma 16 goli. Jako uczestnik Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu został zauważony przez trenera kadry narodowej. Na niedawnym turnieju halowym zorganizowanym przez Komisariat Policji w Dobrzeniu Wielkim, broniąc barw KMP Opole, został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a jego drużyna wywalczyła pierwsze miejsce.

Wielokrotnie otrzymywał propozycje grania w czołowych klubach Opolszczyzny.

W tym roku został nominowany do grona najlepszych piłkarzy Opolszczyzny 2009 r. w plebiscycie przeprowadzanym przez Nową Trybunę Opolską.

(źródło: KWP w Opolu)

Powrót na górę strony