Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Data publikacji 28.01.2010

Blisko 16,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, wartych około 100 tys. zł, trafiłoby na rynek, gdyby nie policjanci z Bartoszyc. Funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego Jarosława K., który skupował i magazynował papierosy od miesiąca, z zamiarem ich sprzedaży. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar, zatrzymanemu przedstawili zarzuty. Grozi mu kara 2-letniego pozbawienia wolności.

Policjanci pracujący nad tą sprawą od dłuższego czasu podejrzewali, że 33-latek skupuje papierosy bez polskich znaków akcyzy, by następnie sprzedać je z zyskiem, oszukując Skarb Państwa. Kiedy funkcjonariusze weszli do jego garażu mężczyzna właśnie pakował papierosy w worki, przygotowując je do transportu.

Podczas przeszukania domu i budynków gospodarczych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 16 450 paczek papierosów wartych łącznie około 100 tys. zł. Jarosław K. przyznał się policjantom, że nielegalny towar należy do niego. Papierosy kupował nocami od nieznanych mu osób i magazynował je na terenie swojego gospodarstwa. Wczoraj miał je wywieść i sprzedać.
33-latek, do tej pory nie był karany, teraz usłyszał zarzuty przestępstwa skarbowego, za które odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2-letniego pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony