Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja marihuany zlikwidowana przez CBŚ

Data publikacji 29.01.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, gdzie wykorzystywano komputerowo sterowane oświetlenie i nawadnianie, policjanci zabezpieczyli ponad 800 krzewów i sadzonek marihuany. Czarnorynkowa wartość narkotyków, które można z nich wytworzyć, to ponad 200 tys. zł. Zatrzymano dwie osoby.

Funkcjonariusze z CBŚ, pod koniec 2009 roku, wpadli na trop 40-letniego mężczyzny i 25-letniej kobiety zamieszkałych w gminie Zębowice, którzy według informacji uprawiali krzewy konopi indyjskich. 25 stycznia br. funkcjonariusze CBŚ, przy współpracy z policjantami z KPP w Oleśnie, przeszukali ich dom i w jednym z pomieszczeń ujawnili 282 krzewy i 532 sadzonki konopi indyjskich, ponad gram amfetaminy oraz komputerowo sterowane urządzenia do naświetlania i nawadniania sadzonek. Policjanci oszacowali, że z samych tylko krzewów, które domownicy wyhodowali można uzyskać narkotyk warty blisko 200 tys. zł.

Policjanci dla potrzeb postępowania przygotowawczego, samochód nissan primera, motocykle yamaha i suzuki, 16 monet kolekcjonerskich o łącznej wartości 62 tys. zł.

40-latkowi funkcjonariusze przedstawili zarzut uprawy znacznej ilości ziela konopi, a 25-letniej kobiecie zarzut posiadania środków odurzających. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im przestępstw.

Kobiecie i mężczyźnie grożą kary do roku i do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec 40-latka Prokuratura Okręgowa w Opolu zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

(źródło: KWP w Opolu)

Powrót na górę strony