Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z kilogramem amfetaminy (aktl.)

Data publikacji 29.01.2010

Policjanci z Łodzi zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który przewoził narkotyki. Zabezpieczono ponad kilogram amfetaminy oraz niewielkie ilości innych środków odurzających. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a dziś stanie przed sądem, który zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Kilka dni temu kryminalni uzyskali poufną informację, że 26 stycznia br. droga krajową numer 2 zbędzie przejeżdżało bmw, w którym mogą znajdować się narkotyki. Kryminalni patrolowali trasę wspólnie z łowicką drogówką. W miejscowości Kompina w gminie Łowicz w rejonie stacji paliw zauważyli wytypowane bmw. Ponieważ w aucie nikogo nie było policjanci weszli do pobliskiego baru, gdzie namierzyli 33-latka, który siedział przy stoliku z kolegą. Obaj mężczyźni zostali wylegitymowani i zatrzymani.

Samochód został przeszukany, znaleziono w nim ponad kilogram amfetaminy, 4 tabletki ekstazy oraz blisko gram marihuany.

Policjanci przeszukali także mieszkanie 33-latka. Zabezpieczono tam torebki foliowe z zapięciem strunowym z 50 gramami marihuany i 0,7 grama amfetaminy, a także blisko 13 tysięcy złotych oraz notatnik z zapiskami. W domu 30-letniego mężczyzny - drugiego z zatrzymanych ujawniono torebkę z marihuaną.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. 33-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków i przygotowanie do handlu narkotykami oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Prokuratura Apelacyjna w Łodzi wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Natomiast jego 30-letni kolega usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli samochód bmw i blisko 13 tysięcy złotych w gotówce.

aktl. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony