Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konwojent przywłaszczył 100 tys. zł

Data publikacji 01.02.2010

Policjanci z Zamościa zatrzymali 52-letniego mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie blisko 100 tys. zł. Mężczyzna ukradł pieniądze w trakcie konwojowania ich do banku. W sobotę sąd zdecydował o dwumiesięcznym aresztowaniu 52-latka. Za przywłaszczenie powierzonego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia w Zamościu. Wówczas dyżurny zamojskiej komendy powiadomiony został o przywłaszczeniu gotówki pochodzącej z utargu z kilku zamojskich firm. Ponad 95 tys. zł, które miały trafić do banku, nie zostały tam dostarczone. Z informacji wynikało, że gotówkę przywłaszczył 52-letni konwojent zatrudniony w jednej z zamojskich firm, która m.in. zajmowała się konwojowaniem wartości pieniężnych. Policjanci rozpoczęli poszukiwania 52-latka.

W ubiegły piątek mężczyzna został zatrzymany w okolicach Lublina na terenie jednej z placówek medycznych. Funkcjonariusze odzyskali kilka tysięcy złotych, które pochodziły z kradzieży. Jak ustalili, część skradzionych pieniędzy 52-latek przeznaczył na spłatę długu.

W sobotę mężczyzna usłyszał zarzuty przywłaszczenia powierzonego mienia. Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na 2 miesiące. Policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą i ustalają, co stało się z resztą skradzionych pieniędzy.

Za przywłaszczenie powierzonego mienia sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony