Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny Maraton Pływacki

Data publikacji 01.02.2010

Próba pobicia rekordu, propagowanie pływania, ale też wsparcie finansowe Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach – to główne cele Nocnego Maratonu Pływackiego „Zima 2010”. Dzięki akcji konto Fundacji zasiliło prawie 1,7 tys. złotych.

W maratonie, który rozpoczął się w piątek o godz. 22.00, uczestniczyły 5-osobowe drużyny. Zawodnicy płynęli w sztafecie – ich zmiany następowały po przepłynięciu 500 m. Po 2 godzinach na sygnał zawodnicy zatrzymali się i dokonano pomiaru dystansu. Wśród startujących byli m.in. wicemistrz świata Łukasz Drzewiński oraz paraolimpijczyk Zbigniew Sajkiewicz.

Zwyciężyła drużyna Akademii Leona Koźmińskiego, która pobiła dotychczasowy rekord. Kolejne miejsca zajęły zespoły: WOPR Sochaczew, UKS Jagiellonka , Dowództwa Sił Powietrznych RP i Komendy Głównej Policji. Drużyny, które stanęły na podium, otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, każda z drużyn – pamiątkową statuetkę zawodów, wszyscy zawodnicy – pamiątkowe dyplomy, a najlepszy zawodnik, którym okazał się Łukasz Drzewiński – puchar.

Nocny Maraton Pływacki to nie tylko zawody sportowe, to także szczytny cel: wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach – jej zadanie to pomoc materialna wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby. Dzięki sponsorom każdy kilometr przepłynięty przez zawodników zamienił się na 20 zł na rzecz Fundacji – w sumie uzyskano w ten sposób 900 zł. Ponadto po zakończeniu maratonu odbyła się licytacja sprzętu sportowego, dzięki której Fundację zasiliło kolejne 790 zł.

Nocny Maraton Pływacki o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Północ zorganizował Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat nad imprezą objął Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, gośćmi honorowymi byli poseł RP Alicja Dąbrowska, pływaczka Otylia Jędrzejczak oraz trener Andrzej Strejlau.

 

Powrót na górę strony