Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń

Data publikacji 01.02.2010

Prawie 500 kilogramów tytoniu zabezpieczyli braniewscy policjanci w jednym z mieszkań na terenie gm. Płoskinia. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów. Grozi mu kara do 1 roku pozbawienia wolności.

19–letni mieszkaniec województwa lubelskiego, został zatrzymany przez braniewskich kryminalnych w niewielkiej miejscowości, w gm. Płoskinia. Mężczyzna wytwarzał nielegalnie tytoń.

Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania znaleźli w dwóch pomieszczeniach worki z liśćmi tytoniowymi, kartony ze zmielonym już roślinnym suszem, wagę elektroniczną oraz niszczarkę, która służyła do mielenia tytoniowych liści. Cały zabezpieczony susz roślinny, to prawie 500 kilogramów nielegalnego tytoniu, który wraz ze sprzętem został zabezpieczony i przewieziony do jednostki policji. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych, w postaci tytoniu do palenia, bez wymaganego wpisu do rejestru producentów tytoniowych. Mężczyzna przyznał się do zarzutu. Grozi mu kara do jednego roku pozbawienia wolności.

( Źródło: KWP Olsztyn )
 

Powrót na górę strony