Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyszedł z aresztu i chciał wyłudzić kredyt

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o osiąganych dochodach próbowali wyłudzić kredyt gotówkowy w wysokości 20 tysięcy złotych, na szkodę jednej z placówek bankowych.

Z ustaleń bielańskich funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni posłużyli się sfałszowanym zaświadczeniem o osiąganych dochodach. Dokument umożliwił im ubieganie się o kredyt gotówkowy w wysokości 20 tysięcy złotych. Jeden z mężczyzn zatrzymany przy okienku bankowym oświadczył, że podrobiony dokument otrzymał od kolegi, który jak się okazało we wrześniu ubiegłego roku, na trzy miesiące trafił do aresztu za usiłowanie wyłudzenia kredytu. Gdy wyszedł, powrócił do przestępczego procederu.

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców, przy jednej z ulic w okolicach placówki bankowej, w której chcieli wyłudzić kredyt. Trzeci z mężczyzn zatrzymany został, gdy pojawił się przy okienku bankowym, po odbiór pieniędzy.

Dzisiaj mężczyźni trafią do sądu, a wraz z nimi wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd zdecyduje o dalszym losie mężczyzn.

( Źródło: KSP )
 

Powrót na górę strony