Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koniec grupy "Pinokia"

Data publikacji 05.01.2007

Stołeczni policjanci zatrzymali pięciu chłopców w wieku 12-14 lat działających pod przywództwem 14-latka o pseudonimie "Pinokio". Chłopcy od kilkunastu miesięcy w okolicach ulicy Brzeskiej włamywali się do piwnic, na strychy i do pustostanów. Policjanci udowodnili im kilkanaście włamań. Kradli wszystko, co można było sprzedać.

Policjanci z referatu ds. nieletnich wraz z dzielnicowymi i patrolem szkolnym zatrzymali 14 letniego Damiana C., Adriana S., Damiana B., 12 letniego Rafała S. i Krzysztofa W. Przywódcą bandy włamywaczy okazał się Damian C. ps. "Pinokio". Policjanci udowodnili im kilkanaście czynów karalnych związanych z włamaniami do pustostanów, piwnic i strychów na ulicy Brzeskiej.

Nieletni złodzieje kradli przede wszystkim elementy metalowe, jakie udało im się znaleźć w obiektach. Później sprzedawali wszystko w punkcie skupu złomu. Po raz pierwszy o grupie "Pinokia" policjanci dowiedzieli się w listopadzie. Wtedy to w jednym z budynków przy Brzeskiej na klatce schodowej nieletni urządzili sobie ognisko podpalając stare gazety, czym sprowadzili bezpośrednie niebezpieczeństwo pożaru i zagrożenia dla lokatorów budynku.

Funkcjonariusze ustalają teraz, kto został pokrzywdzony przez grupę „Pinokia”. Po przesłuchaniach osób poszkodowanych sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.
Powrót na górę strony