Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W codziennej walce z „narkobiznesem”

Data publikacji 05.02.2010

Narkotyki o łącznej wartości około 42 mln zł przechwycili w 2009 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Dzięki ich działaniom na ulice, do szkół i dyskotek nie trafiło między innymi około 562 kg marihuany, 210 kg amfetaminy i 91 kg kokainy. Policjanci CBŚ zlikwidowali także 8 laboratoriów amfetaminy i 33 uprawy konopi indyjskich – to poważny cios w narkotykowy biznes w naszym kraju.

Zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Centralnym Biurze Śledczym zajmują się specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze z wieloletnim stażem. Ich praca skupia się na rozpracowywaniu grup przestępczych zajmujących się handlem na dużą skalę, czy produkcją środków odurzających. Realizacje funkcjonariuszy CBŚ to zawsze poważny cios w narkotykowy biznes. W 2009 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego przechwycili narkotyki o wartości ponad 42 milionów złotych. Dzięki działaniom funkcjonariuszy CBŚ na polskie ulice, do szkół i dyskotek nie trafiło około:

  • 210 kilogramów amfetaminy,
  • 5,5 kilograma haszyszu,
  • 6,5 kilograma heroiny,
  • 91 kilogramów kokainy,
  • 562 kilogramy marihuany,
  • 144 tysiące tabletek ekstazy.

Działania Centralnego Biura Śledczego to także zlikwidowanie 8 laboratoriów amfetaminy i 33 upraw konopi indyjskich.

Specjalnie szkoleni funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zwalczający przestępczość narkotykową mają coraz lepsze rozeznanie w środowisku przestępczym, dysponują coraz lepszymi technikami do zwalczania tego typu przestępczości i ogromnym doświadczeniem. Praktycznie nie ma dnia, kiedy nie zatrzymują osób powiązanych z „narkobiznesem”.


W tym roku mija 10 lat od powstania Centralnego Biura Śledczego.

Powrót na górę strony