Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z 5 kg marihuany

Data publikacji 05.02.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą z województwa kujawsko-pomorskiego. Jej członkowie zajmowali się sprowadzaniem z Holandii kokainy i ziela konopi. Narkotyki rozprowadzali za pośrednictwem siatki dilerów z Bydgoszczy i okolic. Wpadli w powiecie nakielskim z 5 kilogramami marihuany.

Na przełomie stycznia i lutego 2010 r. policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozpoczęli czynności w sprawie grupy zajmującej się handlem narkotykami. Początek tej sprawie dało zatrzymanie 26-letniego kuriera, którego policjanci zatrzymali gdy wracał z Holandii. Podróżował on oplem omegą, w którym funkcjonariusze znaleźli około 5 kg ziela konopi ukrytych pod siedzeniem. Narkotyki te na czarnym rynku warte są ok. 125 tys. zł. Zabezpieczyli również kokainę o czarnorynkowej wartości ok. 10 tys. zł. Jak się okazało był to dopiero początek sprawy.

Policjanci z CBŚ zatrzymali także 25-letniego bydgoszczanina. Jak wynika z materiałów, które zgromadzili, był on jednym z głównych odbiorców marihuany, której dostarczał mu zatrzymany wcześniej kurier. Następnie narkotyki wprowadzone były na rynek przez kolejne osoby. Do członków tej siatki należał, między innymi 24-letni mieszkaniec Mroczy. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu w Bydgoszczy, funkcjonariusze CBŚ znaleźli około 100 porcji ziela konopi oraz kilkadziesiąt porcji amfetaminy o łącznej czarnorynkowej wartości około 5 tys. zł.

Na poczet przyszłych kar od podejrzanych zabezpieczono 2 samochody osobowe marki Opel Omega i Honda Civic oraz pieniądze. Łączna wartość tego mienia to około 40 tys. zł.

Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zastosował najsurowsze środki zapobiegawcze. Wszyscy trafili do aresztu na 3 miesiące. Sprawa, jak zapewniają śledczy, ma charakter rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Film Wpadli z 5 kg marihuany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadli z 5 kg marihuany (format flv - rozmiar 6.51 MB)

Powrót na górę strony