Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

32 szczeniaki skradzione na stacji paliw

Data publikacji 06.02.2010

Przyjechała ze Szczecina do Marek. Tu na jednej ze stacji paliw umówiła się z potencjalnym klientem na sprzedaż 15 szczeniąt rasy buldog angielski, 15 szczeniąt rasy buldog francuski i 2 szczeniaków rasy mops. Kontrahent zgodnie z umową zjawił się we wskazanym miejscu. Odebrał pieski, zapakował do swojego pojazdu, po czym odjechał bez uiszczenia zapłaty. Pokrzywdzona wartość psów wyceniał na blisko 32 tys. złotych. Policjanci z komisariatu w Markach szybko ustalili sprawcę. Równie szybko funkcjonariusze z Radomsku zatrzymali 49-letniego Grzegorza K., u którego odnaleźli 17 szczeniąt, resztę zdążył już sprzedać. Dziś usłyszy zarzut kradzieży.

Niecodzienne zgłoszenie otrzymali funkcjonariusze z podwarszawskiego komisariatu w Markach. Telefonicznie kobieta poinformowała, że na stacji paliw mężczyzna, którego dokładnie nie zna, dokonał kradzieży 32 szczeniaków różnej rasy, o wartości blisko 32 tys. zł. Zarówno miejsce, jak i „przedmioty” kradzieży wydały się policjantom co najmniej „dziwne”.

Niezwłocznie udali się na teren stacji paliw, gdzie zastali 43-letnią kobietę. Ta oświadczyła, że przyjechała ze Szczecina i umówiła się na terenie stacji paliw w Markach z mężczyzną o imieniu Grzegorz, któremu miała sprzedać 15 szczeniąt rasy buldog angielski, 15 szczeniąt rasy buldog francuski i 2 szczeniaków rasy mops, pochodzące z jej hodowli. Gdy mężczyzna przyjechał na umówione miejsce przepakował wszystkie psy do swojego samochodu. Pod pretekstem zabrania rzeczy z szoferki, mężczyzna wsiadł do samochodu, po czym odjechał nie rozliczając się finansowo z kobietą. Ta nie znając bliższych danych kontrahenta o całym zdarzeniu powiadomiła Policję.

Policjanci wiedząc, że na stacji paliw jest monitoring, dokonali przeglądu zapisu kamer, w tym ustalili numery rejestracyjne pojazdu, jakim mężczyzna przyjechał. Sprawdzenie pojazdu w policyjnym systemie potwierdziło, że właściciel pojazdu ma na imię Grzegorz i mieszka na terenie Radomska. Posiadając takie informacje, funkcjonariusze zwrócili się z prośbą o pomoc do kolegów z komendy powiatowej w Radomsku. Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze z Radomska przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do 49-letniego Grzegorza K. W garażu funkcjonariusze znaleźli 8 szczeniąt rasy buldog francuski, 7 szczeniąt rasy buldog angielski i 2 szczeniaki rasy mops. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny gotówkę w kwocie 19,5 tys. zł.

Powiadomiono o fakcie odnalezienia psów, właścicielka odebrała od policjantów na miejscu 17 odnalezionych szczeniaków. 49-letni Grzegorz K. został przekonwojowany do Marek. Policjanci ustalili już, że 15 szczeniąt mężczyzna zdążył sprzedać wracając do Radomska. Dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Marek ustalają również, czy inni hodowcy w podobny sposób nie padli ofiarą 49-letniego Grzegorza K.

(Źródło: KSP)

Powrót na górę strony