Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował naładować kartę telefoniczną na cudzy koszt

Data publikacji 06.02.2010

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie nielegalnego podłączenia się do urządzenia telekomunikacyjnego. Sprawca wpadł na gorącym uczynku. Miał przy sobie słuchawkę telefoniczną z przewodem. Próbował w ten sposób naładować kartę do telefonu komórkowego na cudzy koszt. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 39 - letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego podejrzanego o usiłowanie nielegalnego podłączenia się do urządzenia telekomunikacyjnego. Jak ustalili policjanci, sprawca próbował ukraść impulsy telefoniczne. Posiadał przy sobie słuchawkę telefoniczną z przewodem, za pomocą którego próbował wpiąć się do gniazda abonenckiego i na cudzy koszt naładować kartę do telefonu komórkowego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci, podejrzany zaledwie kilka dni wcześniej opuścił więzienie, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Za usiłowanie nielegalnego podłączenia się do urządzenia abonenckiego grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KWP Wrocław)

Powrót na górę strony