Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 11 osób, zabezpieczono 0,5 kg amfetaminy

Data publikacji 08.02.2010

Policjanci z Krosna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel narkotykami na dużą skalę. Zabezpieczyli przy nich ponad 0,5 kg amfetaminy. Następnie wpadli wspólnicy podejrzanych – zatrzymano 9 kolejnych osób. Cztery osoby już tymczasowo aresztowano na 3 miesiące, siedem pozostałych objęto dozorem policyjnym. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Na początku 2009 roku do Policji zaczęły docierać sygnały o tym, że dwaj 24-letni mieszkańcy powiatu krośnieńskiego zajmują się rozprowadzaniem narkotyków. Sprawą tą zajęli się kryminalni z Krosna. Podejrzewani mężczyźni byli ostrożni i kamuflowali swoją przestępczą działalność. Jednak współpraca policjantów z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Barwinka, sądem i prokuraturą zaczęła przynosić efekty.

Wszystko wskazywało na to, że obaj 24-latkowie rozprowadzają narkotyki na dużą skalę. Ustalenia te były na tyle wiarygodne, że 18 stycznia br. prokurator Prokuratury Rejonowej w Krośnie wszczął w tej sprawie śledztwo, powierzając je do dalszego prowadzenia Policji.

W czwartek (4 lutego) późnym wieczorem, Marcin L. i Daniel H. zostali zatrzymani przez policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej w Moderówce. Mężczyźni jechali audi należącym do jednego z nich. Mieli przy sobie ponad pół kilograma amfetaminy i kilka gramów marihuany. Obaj trafili do policyjnego aresztu. W piątek rano policjanci rozpoczęli zatrzymywanie ich wspólników.

Ostatecznie zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii postawiono jedenastu osobom, w wieku od 19 do 26 lat. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że w ciągu dwóch lat dilerzy rozprowadzili ponad 1 kg amfetaminy. Na poczet przyszłych kar, policjanci zabezpieczyli u nich mienie o wartości blisko 40 tys. zł.

Wczoraj sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy czterech podejrzanych, najbardziej zaangażowanych w przestępczy proceder. Za handel narkotykami grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Pozostałych siedem osób objęto policyjnym dozorem..

Sprawa ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że niebawem lista podejrzanych jeszcze się wydłuży. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi pod nadzorem krośnieńskiej prokuratury Komenda Miejska Policji w Krośnie.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony