Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zażądali pieniędzy za zwrot auta

Data publikacji 08.02.2010

Najpierw napadli na mężczyznę, pobili go i zażądali oddania kluczyków i dokumentów od jego samochodu. Następnie, gdy ten dał im to czego żądali, odjechali jego bmw. Później zaproponowali mu transakcję – oddadzą auto za 6 tys. zł. Mężczyzna powiadomił Policję. Dwóch podejrzanych o ten czyn zatrzymano, trafili do aresztu na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Pokrzywdzony powiadomił Policję o przestępstwie, które miało miejsce 1 lutego br., dopiero po dwóch dniach. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili przebieg wydarzeń. W Szczecinie właściciel samochodu marki BMW został zaatakowany przez mężczyzn, którzy najpierw go pobili a następnie zażądali wydania kluczyka i dokumentów pojazdu. Napastnicy potraktowali mężczyznę brutalnie, więc ten oddał im to czego żądali. Wsiedli więc do bmw i odjechali.

Niedługo później sprawcy odezwali się do pokrzywdzonego z „ofertą” odsprzedania jego samochodu. Zażądali przekazania im 6 tys. złotych za samochód, który w rzeczywistości wart był około 20 tys. zł. Do tej transakcji jednak nie doszło.

Powiadomieni o wszystkim policjanci z komisariatu Szczecin Pogodno niezwłocznie zaczęli ustalać kto jest odpowiedzialny za te wydarzenia. Głównie za sprawą ustaleń operacyjnych wytypowano i zatrzymano dwóch mieszkańców Szczecina w wieku 30 i 34 lat. Odzyskano także samochód, który sprawcy wstawili na jeden z parkingów strzeżonych. Pojazd już wrócił do właściciela.

Podejrzani po usłyszeniu zarzutów trafili do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony