Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano detergenty pochodzące z kradzieży

Data publikacji 08.02.2010

Policjanci z Halinowa podczas kontroli drogowej, zabezpieczyli 504 litrowe opakowania z detergentami. Towar był kradziony i pochodził z firmy zajmującej się produkcją i dystrybucja chemii gospodarczej. Zatrzymany był pracownikiem firmy, a w złodziejskim procederze pomagał mu ochroniarz. Mężczyznom przedstawiono już zarzut współudziału w popełnionej kradzieży. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie zatrzymali do kontroli osobowe volvo. Okazało się, że auto jest wyładowane kartonami. Z etykiet na opakowaniach wynikało, że towar pochodzi z firmy zajmującej się produkcją środków chemicznych używanych powszechnie w gospodarstwie domowym. Policjantom wydało się podejrzane pochodzenie kartonów i płynów czyszczących, tym bardziej że z opisów wynikało, że środki wyprodukowano kilkanaście godzin wcześniej, a docelowo miały trafić na eksport.

41-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego zabrano do Komisariatu. Policjanci skontaktowali się z firmą, z której pochodziły detergenty. Po rozmowie z pracownikami koncernu stało się jasne, że towar skradziono.

Okazało się, że zatrzymany nie działał sam. Jego wspólnikiem był 33-letni ochroniarz, który umożliwił wywóz towarów poza teren zakładu. Ostatecznie zwrócono firmie 504 litrowe opakowania z płynami czyszczącymi. Mężczyźni usłyszeli już zarzut popełnienia kradzieży, grozi im 5 lat więzienia.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony