Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu

Data publikacji 09.02.2010

Niespełna 12 godzin potrzebowali stalowowolscy policjanci na ustalenie i zatrzymania sprawcy napadu, który miał miejsce na terenie bazaru w Stalowej Woli. Okazał się nim 16-latek - wczoraj młody człowiek trafił do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Janowie Lubelskim.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz.13.40 w Stalowej Woli na ulicy Okulickiego. Policjanci ustalili, że do sprzedającego na terenie bazaru obcokrajowca podszedł młody mężczyzna i - grożąc mu nożem - zażądał pieniędzy. Handlujący odmówił i wówczas doszło pomiędzy nimi do szarpaniny. Młodzieniec zadał mężczyźnie uderzenia nożem w okolice uda i klatki piersiowej, nie powodując jednak obrażeń, a jedynie uszkodzenia odzieży. Sprawca został spłoszony przez wzywającą pomocy żonę sprzedającego.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków, podjęli także działania pościgowe - jednak czynności te nie doprowadziły do zatrzymania sprawcy. Stróże prawa prowadzili jednak dalsze działania w tej sprawie. Zaowocowało to zdobyciem informacji, że związek z napadem może mieć 16-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu janowskiego, uczeń jednej ze szkół w Stalowej Woli, który uciekł z domu.

Młody człowiek został ujęty kilkanaście minut po północy i umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut usiłowania rozboju. 16-latek przyznał się do popełnienia tego czynu i złożył wyjaśnienia. Wczoraj został doprowadzony do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Janowie Lubelskim, który zdecyduje o jego dalszym losie.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony