Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy alarm

Data publikacji 10.02.2010

Policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanie wyglądającej paczce. Z budynku urzędu wojewódzkiego ewakuowano pracowników. W akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy i pracowników służb ratunkowych.

Dzisiaj około godziny 11:00 dyżurny komendy wojewódzkiej przyjął zgłoszenie o podejrzanie wyglądającej paczce. Informację przekazali pracownicy urzędu wojewódzkiego. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z grupy wstępnego rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Jak się okazało na jednej z klatek schodowych znajdowała się paczka, która mogła zawierać materiały niebezpieczne. Mundurowi zabezpieczyli teren przyległy. Z budynku ewakuowano wszystkich pracowników urzędu, wyłączono z ruchu ulicę Konarskiego. Dalsze czynności na miejscu przeprowadzili funkcjonariusze sekcji antyterrorystycznej komendy wojewódzkiej.

Po zneutralizowaniu okazało się, że pakunek nie zawierał materiałów niebezpiecznych. Teraz policjanci ustalają, kto jest sprawcą tego fałszywego alarmu. Osobie, która wywołuje niepotrzebną czynność organów porządku publicznego, grozi do 1500 złotych grzywny.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

Film Fałszywy alarm

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Fałszywy alarm (format flv - rozmiar 3.57 MB)

Powrót na górę strony