Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dróżnik z 2 promilami

Data publikacji 11.02.2010

Nietrzeźwy dyżurny ruchu został zatrzymany przez policjantów na stacji kolejowej Miękinia. Mężczyzna pełnił obowiązki służbowe mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Dziś około godziny 3.20 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał informację, z której wynikało, że najprawdopodobniej dyżurny ruchu na stacji kolejowej w Miękini jest pod wpływem alkoholu. Natychmiast na stację pojechali policjanci. Zastali tam 54-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Miękinia, pełniącego obowiązki dyżurnego ruchu, który faktycznie był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i noc spędził w izbie wytrzeźwień.

Obecnie prowadzone jest w tej sprawie postępowanie przygotowawcze, w trakcie którego policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym grozi mężczyźnie odpowiedzialność karna nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony