Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani fałszerze banknotów

Data publikacji 16.02.2010

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn, zatrzymanych przez bolesławieckich policjantów w związku z podejrzeniem o podrabianie i wprowadzanie do obiegu podrobionych banknotów. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy m.in. drukarki, które mogły służyć do popełniania przestępstw oraz banknoty o nominałach 50 i 10 złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy powiatowej zatrzymali dwie osoby podejrzane o podrabianie i wprowadzanie do obiegu podrobionych banknotów. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Warta Bolesławiecka, w wieku 22 i 27 lat.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów zajmujących się sprawą wynika, że mężczyźni, mogli wprowadzać w obieg fałszywe banknoty również na terenie ościennych powiatów. Młodszy z mężczyzn został zatrzymany w jednym z bolesławieckich marketów, gdzie próbował zapłacić za zakupy podrobionym banknotem 50 - złotowym. O fakcie tym policjantów powiadomiła pracownica sklepu, która zorientowała się, że pieniądze są fałszywe.

Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili osobę, od której podejrzany dostał banknoty. W tym samym dniu, także drugi z mężczyzn został zatrzymany. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt komputerowy m.in. drukarki, które mogły służyć do popełniania przestępstw.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie sześć banknotów o nominałach 50 i 10 złotych, noszących ślady sfałszowania. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, że za wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów grozi kara do 10, a za podrabianie pieniędzy nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony