Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zatrzymało 3 kolejne osoby handlujące narkotykami

Data publikacji 18.02.2010

Policjanci z CBŚ, KWP w Opolu i KPP w Brzegu zatrzymali trzy osoby związane z grupą przestępczą trudniącą się handlem narkotykami. Działania te są kontynuacją zatrzymań z ubiegłego roku. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali wówczas cztery osoby, którym przedstawiono łącznie 54 zarzuty popełnienia przestępstw. Zatrzymanym teraz mężczyznom grozi kara do lat 10 pozbawienia wolności.

Policjanci przez kilka miesięcy zbierali dowody świadczące o tym przestępczym procederze. Funkcjonariusze z CBŚ ustalili, że grupa działała na terenie Opolszczyzny od dwóch lat. Prowadząc m.in. działalność hurtową, podejrzani rozprowadzili wśród dilerów znaczne ilości marihuany, amfetaminy i ekstazy.

16 grudnia policjanci z CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami brzeskiej komendy powiatowej, jednocześnie w kilku miejscach, dokonali zatrzymania 5 osób. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2kg marihuany, około 0,5 kg amfetaminy, 58 tabletek ekstazy o łącznej wartości rynkowej sięgającej blisko 80 tys. zł oraz ponad 50 tys. złotych pochodzących z handlu narkotykami. Prócz środków odurzających funkcjonariusze zabezpieczyli dwa samochody osobowe, sprzęt RTV oraz wagi elektroniczne i inne przedmioty służące do porcjowania narkotyków. Po przesłuchaniu jedną z zatrzymanych osób zwolniono.

Trzem zatrzymanym w grudniu mężczyznom (20, 21 i 25-latkowi) prokuratorzy, z Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Opolu, przedstawili zarzuty uczestnictwa w obrocie narkotykami, a 46-letniej kobiecie zarzut utrudniania śledztwa.

Następnym etapem tego postępowania było ustalenie kolejnych członków tej grupy przestępczej. 16 lutego 2010 roku, na terenie Brzegu i Prędocina, policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami.

Według ustaleń śledczych kluczową rolę w działalności grupy przestępczej z Brzegu odegrał Tomasz C. Od lipca 2008 roku do grudnia 2009 wprowadził do obrotu 24 kilogramy marihuany o wartości ponad 430 000 zł, oraz ponad 4,5 kilograma amfetaminy wartej blisko 50 000 złotych. W trakcie przeszukania u podejrzanego zatrzymano ponad 17 000 złotych i monety kolekcjonerskie warte 1 500 złotych.

Dwóch kolejnych zatrzymanych wprowadziło do obrotu marihuanę wartą ponad 60 000 złotych i amfetaminę o wartości blisko 22 000 zł.

Podejrzani o udział w obrocie środkami odurzającymi nie przyznali się do działalności przestępczej. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu sąd aresztował ich na trzy miesiące. U podejrzanych członków grupy funkcjonariusze zajęli mienie warte blisko 29 000 zł.

Ogółem w sprawie przedstawiono 63 zarzuty ośmiu osobom, 6 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

(źródło: KWP w Opolu)

Powrót na górę strony