Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki, tytoń, papierosy i spirytus bez akcyzy

Data publikacji 19.02.2010

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wałbrzyskich policjantów w związku z podejrzeniem o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskiej akcyzy. Funkcjonariusze przechwycili ponad 800 porcji amfetaminy. Ponadto wspierani przez celników zabezpieczyli łącznie 86 kilogramów tytoniu, ponad 1 700 paczek papierosów i ponad 100 litrów spirytusu.

18 lutego br., tuż przed godziną 21:00 policjanci wraz z funkcjonariuszami urzędu celnego weszli do jednego z mieszkań na terenie Wałbrzycha. W związku z podejrzeniem, że mogą tam znajdować się znaczne ilości narkotyków oraz inny nielegalny towar, funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pomieszczenie mieszkalne, gospodarcze oraz strych. Podejrzenia były słuszne. Na miejsce znaleziono i zabezpieczono łącznie ponad 800 porcji amfetaminy, 86 kilogramów tytoniu niewiadomego pochodzenia, ponad 1 700 paczek papierosów oraz 103 litry spirytusu, bez wymaganych znaków akcyzy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego wałbrzyskiej komendy miejskiej zatrzymali 54-letniego mężczyznę. Znaleźli również dokumenty osobiste, w tym prawo jazdy wystawione na inne nazwisko, pieniądze w kwocie 7,5 tys. złotych - pochodzące z handlu zabezpieczonym towarem oraz wagę elektroniczną do ważenia tytoniu. Mężczyzna narkotyki ukrywał na strychu budynku. Schowane były w dywanie. Pozostałe, zabezpieczone rzeczy funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskiej akcyzy, zatrzymanemu grozi teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony