Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniono przemyt 28 kg marihuany

Data publikacji 19.02.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP współpracując z Wydziałem Kryminalnym KWP w Szczecinie oraz z Izbą Celną w Szczecinie udaremnili przemyt 28 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko miliona złotych. Zlikwidowano kanał, którym od dłuższego czasu narkotyki napływały do Polski. Dotychczas zatrzymano 3 osoby, którym zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemyt narkotyków.

Do zatrzymania przemytników przez funkcjonariuszy CBŚ doszło wczoraj w woj. Zachodniopomorskim, tuż po tym jak przekroczyli granicę niemiecko – polską. Współpracujący z policjantami funkcjonariusze służby celnej skontrolowali opla transportowanego na lawecie i ujawnili, że w jego kołach ukryte są narkotyki.

Zatrzymani to kierujący lawetą – 22-letni Michał R. oraz para 41-latków, którzy go „konwojowali” innym pojazdem.

Po dokładnym przeszukaniu opla okazało się, że w oponach każdego koła, także zapasowego schowane są foliowe paczki wypełnione marihuaną. Łącznie zabezpieczono 28 kilogramów tego narkotyku. Już wstępna ocena wskazuje, że jest to marihuana. Z takiej ilości można wprowadzić do obiegu aż 60 tysięcy działek narkotyku. Ustalenia wskazują, że środki odurzające transportowane były do Szczecina z terenu Holandii.

Zatrzymani będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemyt narkotyków znacznej ilości. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Śledztwo jest nadzorowane przez V Wydział do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony