Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania w sprawie zaginięcia listonosza

Data publikacji 21.02.2010

Stołeczni policjanci wraz z prokuraturą po niespełna tygodniu zatrzymali 5 osób mogących mieć związek z zaginięciem pracownika poczty. Kilka dni temu jeden z listonoszy wyszedł w swój rejon służbowy i nie powrócił. Po otrzymaniu zgłoszenia od kierownika poczty, policjanci natychmiast przystąpili do wyjaśniania, dlaczego mężczyzna zaginął. Po dwóch dniach zatrzymano pierwszych podejrzewanych. Do wczoraj zatrzymano w sumie 5 osób mogących mieć związek z tajemniczym zaginięciem.

Wśród zatrzymanych są 2 kobiety oraz 3 mężczyzn. Policjanci od samego początku wyjaśniali okoliczności tajemniczego zaginięcia listonosza. Od momentu poinformowania przez kierownika rejonu starano się ustalić dokładnie drogę, jaką miał w tym dniu do pokonania.

Dotarto do osób, które listonosz zdążył już odwiedzić, aby mieć pewność , w jakim czasie i w jakim miejscu zaginął po nim ślad. W tym celu przesłuchano wiele osób oraz starano się pozyskiwać informacje od świadków. Policjanci oprócz tego rozpoczęli policyjne działania. Ustalano środowisko osób, które znał listonosz, aby wykluczyć lub potwierdzić ich związek ze sprawą. Wysłano komunikat do wszystkich załóg pełniących służbę z informacją o poszukiwanym. Funkcjonariusze dokładnie ustalili przebieg jego dnia pracy. Pierwsze informacje wskazywały, że listonosz po raz ostatni był widziany w swoim rejonie służbowym, w trakcie roznoszenia przesyłek. Policjanci na podstawie analizy zebranych informacji wytypowali konkretne osoby.

Już w środę policjanci z Mokotowa zatrzymali dwie osoby, mogące mieć związek z zaginięciem pracownika poczty. Obie zostały zatrzymane w Warszawie. Wczoraj kryminalni zatrzymali kolejnych podejrzewanych, dwóch mężczyzn i młodą kobietę. Na podstawie wiedzy policyjnej dotarto do informacji, że listonosz mógł zostać zamordowany. Po zatrzymaniu policjanci zaczęli potwierdzać własne ustalenia. Okazało się, że w jednej z podwarszawskich miejscowości może się znajdować ukryte ciało. Natychmiast funkcjonariusze pojechali w to miejsce. Po kilku godzinach natknięto się na ciało n/n mężczyzny, ukryte pod śniegiem.

Obecnie policjanci wraz z prokuraturą potwierdzają tożsamość znalezionego mężczyzny. Wstępnie ustalono, że trzy spośród zatrzymanych osób mogą mieć bezpośredni związek z zaginięciem listonosza.

Policjanci wraz z prokuraturą będą teraz zbierać materiał procesowy, który będzie prawdopodobnie dowodem w sprawie zabójstwa. Najważniejszą rzeczą będzie teraz ustalenie tożsamości znalezionego mężczyzny, czy jest to zaginiony listonosz. Jeśli potwierdzi się, że odnaleziony mężczyzna to pracownik poczty to najważniejsze będzie ustalenie ról i kto odpowiada bezpośrednio za jego śmierć, spośród pięciu zatrzymanych.

mk, mm

(Źródło: KSP)

Powrót na górę strony