Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lotnicze ćwiczenia „Gołdap-zima 2010"

Data publikacji 22.02.2010

Załoga policyjnego śmigłowca Mi-8 Zarządu Lotnictwa Policyjnego KGP wykonała 10 lotów podczas ćwiczeń „Gołdap-zima 2010", które obejmowały m.in. ratownictwo wysokościowe, w tym transport ratowników pod śmigłowcem i ewakuację poszkodowanych. Podczas tych ćwiczeń swoje umiejętności doskonalili m.in. strażacy, ratownicy wysokościowi, policjanci, strażnicy miejscy, strażnicy graniczni oraz członkowie wojskowej straży pożarnej i pogotowia ratowniczego.

Ćwiczenia odbyły się na wniosek Urzędu Miasta Gołdap i zostały częściowo sfinansowane ze środków Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Podczas ćwiczeń służby ratownicze Gołdapi doskonaliły umiejętności ratowniczo-ewakuacyjne z wykorzystaniem technik linowych z pokładu śmigłowca. Policyjni piloci śmigłowca Mi-8 wykonali 10 lotów o łącznym czasie 6 godz. 30 min.

Podczas ćwiczeń przeprowadzono ewakuację poszkodowanych uwięzionych na krze lodowej na jeziorze Gołdap. Doskonalono również umiejętności, które mogą się przydać podczas ewakuacji rannych w wypadku drogowym. Były to zadania wykonywane w zawisie śmigłowca na dużej wysokości przy użyciu technik linowych, które niezbędne są podczas ewakuacji poszkodowanych, czy transportu ratowników pod śmigłowcem.

W treningu udział wzięli strażacy ratownicy z grup wysokościowych z Warszawy, Olsztyna i Gołdapi, a także strażacy ratownicy z grup wodno-nurkowych Olecka i Gołdapi, policjanci, strażnicy miejscy, strażnicy graniczni oraz członkowie wojskowej straży pożarnej i pogotowia ratowniczego w Gołdapi.

Zobacz fotoreportaż z ćwiczeń »

Film Lotnicze ćwiczenia cz. 1

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Lotnicze ćwiczenia cz. 1 (format flv - rozmiar 11.63 MB)

Film Lotnicze ćwiczenia cz. 2

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Lotnicze ćwiczenia cz. 2 (format flv - rozmiar 12.43 MB)

Film Lotnicze ćwiczenia cz. 3

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Lotnicze ćwiczenia cz. 3 (format flv - rozmiar 12.31 MB)

Powrót na górę strony