Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Top Poszukiwani” w rękach Policji

Data publikacji 22.02.2010

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali dwóch niebezpiecznych przestępców poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania. Jednego z nich, który był poszukiwany od 2005 roku, zatrzymano przy współpracy z Interpolem. Drugiego poszukiwano od 2007 roku m. in. za udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Zespół Poszukiwań Celowych szczecińskiej KWP dzięki współpracy z Interpolem zakończył poszukiwania 34-letniego Marcina W. Mężczyzna ten poszukiwany był od 2005 roku za rozboje, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe. W środowisku przestępczym uchodził za człowieka agresywnego i bezwzględnego. W 2008 r. sprawa została przejęta przez szczecińską KWP i zaraz potem za Marcinem W. wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie ukrywa się w Londynie. W wyniku współpracy międzynarodowej, brytyjska policja na podstawie informacji uzyskanej od policjantów z zespołu poszukiwań zatrzymała przestępcę pod koniec stycznia br. Kilka dni później został on przekazany Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie.

W miniony piątek zatrzymany został kolejny niebezpieczny przestępca. 51-letni Andrzej Ł. pseudonim „Łydel” były członek grupy przestępczej „Goryla”. Poszukiwany był od września 2007 r. Ciążą na nim zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Grupa zajmowała się wymuszeniami rozbójniczymi i ściąganiem haraczy. Większość jej członków została już skazana i przebywa w więzieniach. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych ustali, że mężczyzna ukrywał się na terenie Niemiec. Operacyjnie ustalono, że sporadycznie przebywał w Stragardze Szczecińskim i okolicach. Dzięki temu stargardzcy policjanci zatrzymali Andrzeja Ł. Mężczyzna został przekazany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Obaj mężczyźni figurowali na liście „Top Poszukiwanych” Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony