Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano kradzione focusy

Data publikacji 22.02.2010

Trzy samochody pochodzące z kradzieży odzyskali policjanci wydziału dw. z przestępczością samochodową stołecznej Policji. To skradzione w Belgii i Włoszech dwa fordy focusy i peugeot 306. Pojazdy zostały zarejestrowane na Targówku, w Wesołej i na Białołęce. Wszystkie figurowały w bazie Schengen, a ich właściciele nie wiedzieli, że kupili poszukiwane pojazdy.

Funkcjonariusze z komendy stołecznej w ramach realizacji prowadzonej sprawy ustalili, że na Targówku i w Wesołej zarejestrowano trzy kradzione pojazdy. Jak wynikało z posiadanych informacji, samochody skradziono i zarejestrowano na podstawie zrabowanych dokumentów. Okazało się, że dwa fordy fokusy zostały skradzione w Belgii i we Włoszech. Ich nowi właściciele nie mieli pojęcia, że zakupili kradzione pojazdy. Wszystkie auta zabezpieczono na policyjnym parkingu. W jednym przypadku ustalono, że skradziony we Włoszech samochód został sprowadzony do Polski nie bezpośrednio, lecz przez Litwę.

Kolejny kradziony pojazd policjanci z „samochodówki” odkryli na Białołęce. To peugeot 306. Teraz funkcjonariusze ustalają pochodzenie auta. Będzie ono znane dopiero po przeprowadzeniu badań. W samochodzie zostały usunięte pierwotne numery identyfikacyjne.

W styczniu funkcjonariusze z KSP odzyskali w podobny sposób toyotę RAV4, vw passata oraz mazdę 6, auta pochodzące z kradzieży. Pojazdy odnaleziono na terenie powiatu piaseczyńskiego oraz na Białołęce. Oba były zarejestrowane na podstawie sfałszowanych i skradzionych niemieckich dokumentów.

(źródło: KSP)

 

Film Odzyskano kradzione focusy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odzyskano kradzione focusy (format flv - rozmiar 3.39 MB)

Powrót na górę strony