Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fikcyjnie zatrudniała pracowników, wyłudziła prawie 1,5 mln zł

Data publikacji 22.02.2010

28-letnia kobieta, która była specjalistą do spraw kadr i płac w dwóch firmach. fikcyjnie zatrudniła 13 osób, którym przelewała pieniądze za pracę. Tym sposobem wyłudziła 1 mln 425 tys. zł. Stołeczni policjanci zatrzymali kobietę i jej 6 wspólników. Dziś o dalszym losie zatrzymanych zadecyduje prokurator.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą wyłudzenia sporej gotówki z dwóch firm. Funkcjonariusze bardzo szybko zorientowali się, że w obu spółkach specjalistą do spraw kadr i płac była ta sama osoba. Po przeanalizowaniu licznych dokumentów, faktur, list wypłat policjanci ujawnili, że 28-letnia Karolina A. zamiast wypełniać solidnie i uczciwie powierzone jej obowiązki, prowadziła swój własny, prywatny i absolutnie bezprawny biznes. Jak ustalili funkcjonariusze kobieta zatrudniła fikcyjnie 13 osób, w większości byli to członkowie jej rodziny i bliscy znajomi, którym przelewała na konta pensje i inne należności. W ten właśnie sposób 28-latka wspólnie z fikcyjnymi pracownikami wyłudziła co najmniej 1 milion 425 tysięcy złotych na szkodę swoich pracodawców.

Dziś z samego rana policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przy wsparciu funkcjonariuszy innych wydziałów dokonali jednoczesnego zatrzymania 7 osób mających związek ze sprawą wyłudzenia pieniędzy. Poza Karoliną A. w ręce mundurowych wpadli również: Kamil Z., Jarosław F., Artur S., Artur M., Irena A. i Małgorzata S.

Wszyscy zatrzymani będą dziś doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o ich dalszym losie. Najprawdopodobniej będą odpowiadali za oszustwo, którego dokonali, działając wspólnie i w porozumieniu. Dodatkowo Karolina A. będzie odpowiadała za fałszowanie dokumentów. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

Film Fikcyjnie zatrudniała pracowników, wyłudziła prawie 1,5 mln zł

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Fikcyjnie zatrudniała pracowników, wyłudziła prawie 1,5 mln zł (format flv - rozmiar 2.38 MB)

Powrót na górę strony