Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli prawie 30 tys. paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 22.02.2010

Policjanci z Olsztyna wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zabezpieczyli prawie 10 tys. paczek nielegalnych papierosów i 65 litrów alkoholu. Mężczyzna swoją działalnością naraził Skarb Państwa na straty w wysokości nawet 100 tys. zł. Natomiast policjanci z Podkarpacie zabezpieczyli 23 tys. nielegalnych paczek papierosów, co naraziło Skarb Państwa na straty 240 tys. zł.

Do realizacji doszło dziś rano około godziny 5.30. Najpierw policjanci zatrzymali do kontroli auto, którym jechał Henryk K. Już tam funkcjonariusze znaleźli nielegalne papierosy. Następnie policjanci i celnicy przeszukali mieszkanie mężczyzny i kilka piwnic, które użytkował. Tam zabezpieczonych zostało łącznie prawie 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy wartych ponad 50 tys. zł oraz 65 litrów alkoholu. Jak zostało wyliczone, mieszkaniec Olsztyna naraził Skarb Państwa na straty w wysokości prawie 100 tys. zł. Mężczyzna nie był wcześniej notowany, trafił do komendy, gdzie został przesłuchany. Usłyszy zarzut nabycia, przechowywania nielegalnych towarów, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają źródło pochodzenia towarów oraz to, czy podejrzewany zajmował się także ich dystrybucją.

(źródło: KWP w Olsztynie)

 

Na Podkarpaciu w piątek około godz. 17. w miejscowości Mirocin, policjanci wspólnie z patrolem Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw transporterem, 57-letniego mieszkańca województwa lubuskiego. Już w trakcie sprawdzania dokumentów pojazdu funkcjonariusze zauważyli, że kierowca złamał prawo. Posługiwał się on dowodem rejestracyjnym z innego pojazdu. W toku dalszych czynności ujawniono, że mężczyzna przewozi ponad 23 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Sprawca swoim działaniem naraził Skarb Państwa na straty sięgające ponad 240 tys. zł

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Placówki Straży Granicznej w Korczowej, gdzie podjęto dalsze czynności. Pojazd, którym jechał zabezpieczono. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony