Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

40 podejrzanych, ponad 70 zarzutów

Data publikacji 23.02.2010

Policjanci z Goleniowa zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanym ponad siedemdziesięciu zarzutów oszustw kredytowych. Większość podejrzanych to mieszkańcy Goleniowa i okolic, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą goleniowskiej komendy od kilku miesięcy prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Goleniowie postępowanie w sprawie oszustw kredytowych dokonywanych na szkodę kilku banków. W tej sprawie zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 40 podejrzanym ponad 70 zarzutów oszustwa.

Zarzuty usłyszał między innymi właściciel jednego z goleniowskich sklepów komputerowych. Będąc upoważniony do zawierania umów na zakup ratalny towarów, udzielał takich kredytów niezgodnie z prawem i zawartymi z bankami umowami. W większości przypadków w umowie wpisywał fikcyjny towar a po przelaniu pieniędzy przez bank na konto sklepu, przekazywał kredytobiorcy pieniądze w gotówce, potrącając dla siebie „prowizję”, która sięgała nawet do 20 procent kredytu. Niejednokrotnie, dla potrzeb akceptacji kredytu przez bank, w sporządzane umowy wpisywał nieprawdziwe dane dotyczące zatrudnienia i osiąganych dochodów. Kredytobiorcami były przeważnie osoby o bardzo niskich dochodach lub nawet nie pracujące. Nie spłacały zaciągniętych kredytów na fikcyjny towar.

Większość podejrzanych to mieszkańcy Goleniowa i okolic. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wyklucza się przedstawienia zarzutów kolejnym osobom.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

 

 

Powrót na górę strony