Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili grupę handlarzy i przemytników narkotyków

Data publikacji 23.02.2010

Krzysztof C. ps.Cycek i pięciu jego "żołnierzy" wpadło dzisiaj w ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego KGP i policjantów Komendy Stołecznej Policji. Zatrzymani to przywódca grupy przestępczej i jej członkowie, którzy zajmowali się produkcją amfetaminy na bardzo dużą skalę a także przemytem narkotyków z krajów Ameryki Płd.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z policjantami z Komendy Stołecznej Policji, przystąpili do realizacji sprawy dotyczącej działalności grupy przestępczej zajmującej się produkcją amfetaminy na bardzo dużą skalę. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili gdzie przestępcy produkowali narkotyki.

Dzisiaj wcześnie rano kilkudziesięciu funkcjonariuszy weszło jednocześnie do kilku ustalonych miejsc. Zatrzymali przywódcę grupy - 49-letniego Krzysztofa C. ps.Cycek oraz pięciu jej członków: Jacka O. (46 lat), Jana M. (43 lata), Adama T. (44 lata), Ireneusza M. (51 lat) i Stanisława M. (51 lat). W trakcie zatrzymania Krzysztof C. próbował pozbyć się „dowodów”, wyrzucając przez okno swojego domu torbę, w której znajdowało się ponad 1,5 kg kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 100 tys. zł. W jednym z miejsc, w którym odbywała się produkcja, policjanci zabezpieczyli ok.1,5 litra płynnej amfetaminy.

Jak wynika z materiałów sprawy, poza produkcją amfetaminy, członkowie tej grupy zajmowali się również przemytem narkotyków z krajów Ameryki Płd.

Zatrzymani są dobrze znani Policji.

W trakcie prowadzonego śledztwa zebrano materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutów członkom tej grupy przestępczej, wyprodukowania ponad 200 kg narkotyku. O losie zatrzymanych w najbliższym czasie zadecyduje prokuratura i sąd.

Policjanci ustalają kolejnych członków grupy.
 

Powrót na górę strony