Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadów na bank i stację paliw

Data publikacji 24.02.2010

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali młodych ludzi podejrzewanych o napad na stację paliw. Według ustaleń Policji, sprawcy zrabowali ze stacji kilka tysięcy złotych. Natomiast policjanci z Leska zaledwie kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali sprawcę napadu na placówkę jednego z banków.

Kilka minut po godzinie 3:30 na stacji benzynowej w Rzeszowie pojawili się trzej mężczyźni w kominiarkach. Dwaj obezwładnili kasjera i zażądali pieniędzy. Spełnił on żądanie przestępców. Dał im banknoty, w sumie kilka tysięcy złotych. Napastnicy uciekli, pobiegli w kierunku bloków osiedla Staroniwa.

Policjanci z Rzeszowa błyskawicznie zorganizowali obławę. Ustalili, że przestępcy przyjechali samochodem i zaparkowali opla astrę niedaleko stacji. Kilkadziesiąt minut później jeden z policyjnych patroli zatrzymał srebrną astrę na skrzyżowaniu alei Wyzwolenia z ulicą Lubelską. Kierowca, 22-letni mieszkaniec Rzeszowa, jest podejrzewany o udział w napadzie.

Policjanci ustalili już kim są pozostali sprawcy napadu. Rano policjanci zatrzymali drugiego z podejrzanych, też 22-letniego mieszkańca Rzeszowa. Policjanci zabezpieczyli samochód, którym poruszali się sprawcy napadu. Trzeci przestępca uciekał, jak ustalili policjanci, w kierunku Krakowa. Policjanci nawiązali kontakt ze swymi kolegami z Małopolski, poprosili o zatrzymanie samochodu. Około południa jeden z patroli zauważył poszukiwane mitsubishi, kierowca jednak nie zatrzymał się na sygnał policjanta. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, dołączyły kolejne radiowozy. Chwilę później 22-letni mieszkaniec Rzeszowa skapitulował i został zatrzymany. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w Lesku wczoraj, około godz. 12:35 oficer dyżurny komendy Policji otrzymał zgłoszenie o napadzie na filię jednego z banków. Na miejsce skierowano znajdujące się na terenie miasta patrole wydziałów prewencji i kryminalnego. W tym samym czasie policjanci ustalili też rysopis sprawcy. Natychmiast rozpoczęto jego poszukiwania.

Po kilku minutach intensywnych działań policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę odpowiadającego ustalonemu wcześniej rysopisowi. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione u niego środki służące do popełnienia przestępstwa – kominiarkę i atrapę pistoletu, którym wcześniej zastraszył kasjerkę. Policjanci zabezpieczyli także skradzione w punkcie bankowym pieniądze.

Czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lesku.

(źródło: KWP w Rzeszowie)
 

Powrót na górę strony