Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku

Data publikacji 24.02.2010

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie, współpracując z funkcjonariuszami z Olsztynka, zatrzymali 31-letniego skazanego, który po przerwie w karze nie wrócił do więzienia. W 2001 roku usłyszał on wyrok za spowodowanie pod wpływem alkoholu wypadku, w którym zginęły dwie osoby. W więzieniu powinien on spędzić jeszcze 4 lata. Wrócił tam wczoraj, po tym jak policjanci zatrzymali go w olsztyńskim hipermarkecie.

Dariusz S. mieszkaniec powiatu olsztyńskiego w 2001 roku za spowodowanie wypadku, w którym śmierć poniosło dwóch pasażerów auta, którym kierował będąc nietrzeźwym, usłyszał wyrok skazujący go na karę 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna 8 lat spędził za kratami. W czerwcu ubiegłego roku, ze względu na stan zdrowia, kara została przerwana. Jednak po pobycie w szpitalu, Dariusz S. nie wrócił już do zakładu.

Olsztyński Sąd Rejonowy wydał nakaz doprowadzenia 31-latka do więzienia. Początkowo sprawą zajmowali się policjanci z Olsztynka, którzy ustalili, jakimi samochodami jeździł poszukiwany oraz gdzie się ukrywał.

Wczoraj funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zatrzymali 31-latka w chwili, kiedy w jednym z olsztyńskich hipermarketów robił zakupy. Dariusz S. był kompletnie zaskoczony, podał także fałszywe dane, które szybko zostały zweryfikowane.

Poszukiwany został przewieziony do aresztu śledczego.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony