Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za handel heroiną

Data publikacji 25.02.2010

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Zielonej Górze zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzanego o rozprowadzanie heroiny na terenie Zielonej Góry. W zatrzymaniu brali udział policjanci z Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji. Sprawa jest rozwojowa.

Zatrzymany mężczyzna to 36-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Jest on znany Policji i był już wcześniej notowany za inne przestępstwa. Jak ustalili policjanci 36-latek sam wprowadził do obrotu co najmniej 1250 działek heroiny o wartości prawie 19 tys. zł.

Do tej sprawy zatrzymano już w sumie piec osób w wieku 22-36 lat, które handlowały narkotykami na terenie Zielonej Góry. Czterej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani, piąty został objęty policyjnym dozorem. Łącznie zatrzymanym udowodniono rozprowadzanie heroiny o wartości ponad 70 tys. zł.

36-letniemu mieszkańcowi Zielonej Góry przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu, udzielania i posiadania heroiny. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za te przestępstwa karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wystąpią z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie dilera. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(źródło: KWP w Gorzowie)
 

Powrót na górę strony