Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli podrobioną odzież

Data publikacji 26.02.2010

Ponad trzy tysiące sztuk spodni, koszulek, bluz, czapek, dresów, itp. oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi największych światowych domów mody oraz firm sportowych zabezpieczyli mazowieccy policjanci w jednej z miejscowości powiatu sochaczewskiego. Znaleziono również podrobione perfumy. Wartość zabezpieczonego towaru wynosi nie mniej niż pół miliona złotych.

Policjanci z wydziału do wali z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie na podstawie zebranych informacji przeszukali sklep z odzieżą w jednej z miejscowości powiatu Sochaczewskiego.

Na zapleczu tego sklepu, w pomieszczeniu, które od jego właścicielki wynajmowała 24-letnia kobieta, policjanci znaleźli znaczną ilość odzieży oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi największych światowych domów mody oraz firm sportowych. Ubrania były poukładane na półkach oraz porozwieszane na wieszakach. Policjanci oprócz ubrań znaleźli w pomieszczeniu także perfumy - również oznaczone podrobionymi znakami towarowymi najbardziej znanych firm kosmetycznych. Ubrania policjanci znaleźli także podczas przeszukania mieszkania 24-latki. Były one już z metkami i naszykowane do przewiezienia do sklepu. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 3000 sztuk odzieży (spodnie, koszulki, bluzy, czapki, dresy, skarpetki, kurtki, torby damskie), których wartość wstępnie oszacowano na kwotę nie mniejszą niż pół miliona zł.

24-letnia mieszkanka powiatu sochaczewskiego, która podrobionym towarem handlowała najprawdopodobniej na zapleczu sklepu, została przesłuchana przez policjantów. Kobieta złamała art. 305 ust. 1 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej: „Kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić sekcja dochodzeniowo–śledcza Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony