Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚ zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 27.02.2010

Zlikwidowana hodowla konopi indyjskich i zatrzymanie trzech mężczyzn – to efekt realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i policjantów z Pruszkowa w miejscowości Otrębusy. Wśród zatrzymanych jest organizator przestępczego procederu – 56-letni Marek S. O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje prokuratura i sąd.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wpadli na trop grupy przestępczej działającej na terenie powiatu pruszkowskiego, która zajmowała się uprawą i hurtową sprzedażą marihuany. Dzięki pracy operacyjnej ustalili kto i gdzie prowadził ten nielegalny proceder. Wspólnie z funkcjonariuszami komendy w Pruszkowie weszli na jedną z posesji w miejscowości Otrębusy. Na miejscu zabezpieczyli uprawę konopi indyjskich – w sumie kilkadziesiąt sadzonek w różnych fazach wzrostu oraz około 10 kg suszu. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali dwóch mężczyzn - 51-letniego Andrzeja S. i 49-letniego Krzysztofa K. 49-latek próbował jeszcze zmylić policjantów podając fałszywe dane, jednak policjanci bardzo szybko ustalili jego prawdziwą tożsamość i to, że był poszukiwany przez kilka jednostek Policji i prokuratury.

To jednak nie był koniec tej realizacji. W toku dalszych czynności funkcjonariusze CBŚ ustalili, że organizatorem przestępczego procederu był 56-letni Marek S. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na jednej z pruszkowskich ulic. Policjanci ustalają kolejnych członków tej grupy.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zadecyduje w najbliższym czasie prokuratura i sąd.
 

 

Powrót na górę strony