Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z bronią i papierosami bez akcyzy

Data publikacji 27.02.2010

Kryminalni z Babic zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy podejrzanych o wprowadzanie do obrotu papierosów bez akcyzy. W trakcie przeszukiwania pojazdów i mieszkań Henryka Ł. i Wiesława B. funkcjonariusze ujawnili ponad 2000 paczek nielegalnych papierosów, oraz broń startową noszącą ślady przerobienia na ostrą amunicję. Mężczyzn zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie.

Wcześnie rano kryminalni z Babic otrzymali informację, że w Broniszach będzie przebywać dwójka mężczyzn zajmujących się wprowadzaniem do obrotu papierosów nie posiadających znaków akcyzowych. Zorganizowano zasadzkę. Około 5.00 policjanci obserwujący ustalone miejsce zauważyli dwa pojazdy, a w nich dwóch mężczyzn odpowiadających podanym rysopisom. Obaj zostali zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy Warszawy, 51-letni Henryk Ł. I 54-letni Wiesław B. Podczas przeszukania samochodów funkcjonariusze ujawnili ponad 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, broń startową, która najprawdopodobniej została przerobiona na ostrą amunicję oraz amunicję różnego kalibru.
W miejscu zamieszkania zatrzymanych policjanci znaleźli dodatkowo ponad 1000 paczek papierosów bez akcyzy, broń długą pochodzącą z okresu wojny, rewolwer, broń gazową, amunicję ostrą, gazową i hukową. Zarekwirowane jednostki broni nosiły ślady przerobienia na ostrą amunicję.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 2200 paczek papierosów, 4 jednostki broni krótkiej i 1 długiej wraz z amunicją. Funkcjonariusze ustalają w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie przedmiotów zakazanych przepisami prawa.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz za wprowadzanie papierosów bez znaków akcyzy do obrotu obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)
 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony