Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł bony za 50 tys. złotych

Data publikacji 01.03.2010

Od grudnia 2009 roku dokonywał kradzieży przesyłek z zawartością bonów towarowych przeznaczonych do realizacji w dużych centrach handlowych. Straty wynoszą 50 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci skradzione pieniądze 31-latek przeznaczał na narkotyki, od których jest uzależniony.

Mariusz F. pracował w firmie, na której terenie były składowane paczki oraz przesyłki firm kurierskich. Kilka dni temu kierownik magazynu przeglądając taśmy z monitoringu ujawnił, że jeden z pracowników jego firmy dokonuje kradzieży przesyłki kurierskiej. Niezwłocznie powiadomił o tym fakcie kryminalnych z Pruszkowa, którzy zajęli się wyjaśnieniem sprawy.

Na terenie firmy zatrzymali 31-letniego Marcina F. W czasie dochodzenia okazało się, że paczki kurierskie z bonami towarowymi wykradał od grudnia 2009 roku. W tym czasie dokonał czterech kradzieży bonów towarowych na łączną kwotę 50 tysięcy złotych. Pracownika oskarżonego o kradzież po zatrzymaniu przeszukano i znaleziono przy nim foliową torebkę z zawartością amfetaminy. Kwotę jaką 31-latek uzyskał z kradzieży, przeznaczał na kupno narkotyków, bowiem jak się okazało od kilku lat jest od nich uzależniony.

Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów, do wszystkich przyznał się i poddał dobrowolnie karze dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym jej zwieszeniem na okres czterech lat oraz grzywny. Ponadto został objęty dozorem kuratora oraz zobowiązany jest do naprawienia szkody.

W całą sprawę zamieszany był także kolega Marcina F., który dowiedziawszy się o zatrzymaniu wspólnika zaczął się ukrywać. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony