Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurował w przychodni mając ponad 2 promile

Data publikacji 01.03.2010

Kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności grozić może lekarzowi, zatrzymanemu przez zgorzeleckich policjantów, po tym jak będąc w stanie nietrzeźwości, pełnił dyżur w jednej ze zgorzeleckich przychodni. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. W tym stanie przyjął co najmniej 13 pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci.

O tym, że lekarz pełniący dyżur w jednej z przychodni w Zgorzelcu może być nietrzeźwy, policjanci otrzymali informację od pacjenta przychodni.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili tę informację. Przeprowadzone badanie wykazało u lekarza ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z poczynionych wstępnych ustaleń wynika, że lekarz rozpoczął dyżur cztery godziny wcześniej. W tym czasie przyjął co najmniej 13 pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci. Lekarz został zatrzymany.

Decyzją prokuratury, mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze sprawdzają teraz przede wszystkim czy czynności wykonywane podczas dyżuru przez nietrzeźwego lekarza mogły doprowadzić do bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia pacjentów. Jeżeli zgromadzony materiał wykaże, że do takiego zagrożenia doszło, zatrzymanemu może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony