Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania do sprawy napadu na stację paliw

Data publikacji 01.03.2010

Policjanci z Łęcznej zatrzymali trzech młodych mężczyzn oskarżonych o napad na stację paliw. Okazali się nimi dwaj bliźniacy, w wieku 22 lat oraz ich 20 – letni kolega. Decyzją sądu podejrzani zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę tj. 20 lutego. Kilka minut po godz. 19:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw w Łęcznej doszło do napadu rabunkowego. Z relacji pracownika wynikało, że na stację przyszło dwóch młodych mężczyzn, którzy chcieli kupić alkohol. W pewnym momencie jeden z nich wyjął nóż i groził nim pracownikowi. Drugi w tym czasie wyjął z kasy pieniądze. Właściciel stacji oszacował straty na kwotę 5000 zł.

Ustalenia kryminalnych doprowadziły ich wówczas do dwóch mieszkańców gm. Jastków w wieku 16 i 19 lat.

W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci ustalili kolejnych trzech sprawców napadu, których zatrzymano w sobotę. Okazali się nimi dwaj bracia 22 – letni Tomasz K. i 22 – letni Tobiasz K. oraz 20 – letni Dawid F. Wszyscy trzej znani są policjantom. Bliźniacy mają na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu. Z kolei ich kompan był już karany za rozbój.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Usłyszeli zarzut rozboju. Na wniosek prokuratora Sąd aresztował sprawców na okres trzech miesięcy.

(źródło:KWP w Lublinie)

 

 

 

Powrót na górę strony